ניקוי אבן בשיניים

ברוכים הבאים לעמוד שירותינו לניקוי אבן בשיניים. כולנו רוצים שיניים לבנות, בריאות ומבריקות. אך מעבר לחיוך יפה ואסתטי, שמירה על היגיינת הפה שלנו היא חיונית לשמירה על בריאותנו הכללית. אבנית שיניים היא תוצאה של צבירה של שאריות מאכל שמתקשים להסיר עם המברשת והחוט הדנטלי, ויכולה להתפתח לבעיות בריאותיות רבות אם היא לא מטופלת בהתאם. אצלנו במרפאת ד"ר רון גולן, אנו מתמקדים בהתמדה לשיפור הטכנולוגיה שלנו, על מנת להביא לך את הטיפול האיכותי ביותר בניקוי אבן שיניים.

ניקוי אבן בשיניים

מהי אבנית בשיניים?

אבנית שיניים היא תוצאה של צבירה של שאריות מאכל ושתייה על שיניים ומסביב לחניכיים, שאינן יורדות באופן טבעי. מאכלים מסוימים מכילים במידה רבה סוכרים, חומרים מינרליים וחומציות שונה, כאשר מאכלים אלו מצטברים על השיניים, הם יכולים להפוך לבלוטה רכה, חומה וקשה הנקראת אבנית. גורמים מרכזיים להיווצרות אבנית הם:

  • תזונה לא בריאה
  • אלכוהול
  • עישון
  • חומרים מינרליים במים
  • חומרים כימיים בתרופות
  • וגם גנטיקה.

אבנית שיניים מקנה לשיניים מראה כהה ולא אסתטי, ויכולה להוביל לבעיות בריאותיות כמו ריח פה, דלקות חניכיים, ואפילו אובדן שיניים.

ולמה חשוב לבצע ניקוי אבן בשיניים?

ניקוי אבן שיניים הוא חיוני לשמירה על נראות הפה והשיניים. כאשר אבנית מצטברת על שיניים ומסביב לחניכיים, היא יכולה להתפתח לתהליכים דלקתיים כמו גינגיביטיס (דלקת בחניכיים) ופרידונטיטיס (דלקת והתפרצות של הרקמות שמחזיקות את השיניים במקום), אשר יכולות להוביל להשחתת שיניים ואפילו לאובדן שיניים. כל זה עלול לגרום לצורך ברפואת שיניים דחופה. בנוסף, אבנית שיניים יכולה לגרום לריח פה לא נעים. ניקוי שיניים מסייע לשמר על יופי השיניים, להפחית את הסיכון להתפתחות מחלות רפואת השיניים, ולמנוע כאב ותוספות של טיפולים רפואיים מיותרים. באופן כללי, שמירה על שיניים נקיות היא חלק מהשמירה על בריאות הגוף הכללית.

באיזה תדירות צריך לנקות אבן בשיניים?

תדירות הניקוי של אבן שיניים משתנה בהתאם לאופן חייהם של האנשים ולהוראות הרופא השיניים שלהם. עם זאת, באופן כללי, ממליצים שאנשים יבקרו את רופא השיניים שלהם לניקוי מקצועי של אבן שיניים לפחות פעמיים בשנה. הניקוי המקצועי כולל סריקת אבנית מהשיניים ומתחת לקו החניכיים, מקום שאליו אי אפשר להגיע במברשת שיניים רגילה. למרות שטיפוח יומיומי של השיניים כולל צחצוח שניים באופן רגיל ושימוש בחוט דנטלי, הוא מאוד חשוב, הוא לא מספיק להסרת כל האבן. שירותי ניקוי שיניים מקצועיים שמספקים טיפול יסודי באבנית, יכולים למנוע בעיות בריאותיות שקשורות לשיניים, כמו דלקות חניכיים, השחתת שיניים, ואפילו אובדן שיניים.

איך לבחור שיננית?

בחירת שיננית מתאימה היא מעין משימה אישית. עם זאת, ישנם מספר דברים שכדאי לשקול:

1. התאמה אישית: כאשר אתה מחפש שיננית, עשוי להיות נוח לך למצוא שיננית שנותנת לך תחושה של נוחות וביטחון.

2. הכשרה: בדוק את הרקע המקצועי של השיננית. היא צריכה להיות מאומתת ולהחזיק ברישיון מהרשות המתאימה.

3. חוויות חולים אחרים: קרא חוות דעת של חולים אחרים שכבר התנסו בשירותים של השיננית. האם הם הרגישו בנוח? האם הם מרוצים מהתוצאות?

4. תיאום זמנים: האם שעות העבודה של השיננית מתאימות ללוח הזמנים שלך?

5. מיקום: האם המרפאה ממוקמת במקום נוח עבורך?

6. שירותים מקצועיים: האם השיננית מציעה את השירותים הרפואיים השונים שאתה זקוק להם?

בחירת שיננית מתאימה יכולה להיות משימה ארוכה שתוביל לקשר שיננית-חולה משגשג, ולבניית ביטחון גבוה יותר בתהליך הטיפול בשיניים שלך.

ניקוי אבנית

לסיכום

לשמירה על שיניים בריאות, חשוב להשתמש בתכנית טיפוח ממוקדת כוללת הגיינת פה מרובה הגורמים וביקורים סדירים אצל הרופא השיניים לניקוי מקצועי של אבן שיניים. אל תסמוך רק על הניקוי היומיומי שאתה מבצע בבית, כיוון שאינו מספיק להסרת כל האבנית. קיים עיתוי מומלץ לניקוי אבן שיניים, אך כל אחד יכול לזקוק לתכנית שונה בהתאם למצב השיניים ולחיים שלו. לכן, ממליצים לפנות לרופא שיניים שיתאים את התדירות לצרכים שלך. אל תחכה, צור קשר עם ד"ר רון גולן כעת ותזמין תור לניקוי שיניים מקצועי במרפאה שלנו בפתח תקווה. השיניים שלך יודו לך.

/ 5.

לקבלת ייעוץ ללא עלות וללא התחייבות השאירו פרטים:
דילוג לתוכן