עקירת שורש

עקירת שורש הוא אחד ההליכים הכירורגים המוכרים ביותר בעולמות רפואת השיניים, אך נדמה כי לא מעט אנשים עדיין מתהלכים בעולם עם לא מעט שאלות לגביו. אם גם אתם רוצים לגלות את כל המידע החשוב על טיפול זה, מומלץ להמשיך ולקרוא.

מהי עקירת שורש?


סוג זה של עקירה אינו מתבצע בקלות ראש, משום ששורשי השיניים שלנו הם רגישים מאוד לכל מגע ולכל שינוי. לכן, נבצע עקירת שורש רק במקרים חמורים יחסית, בהם ישנו זיהום אשר התפשט מהשן אל השורש שלה ומשפיע בצורה משמעותית על היכולת של המטופל להתנהל בצורה תקינה (למשל לאכול או לדבר). במידה ולא נוכל לטפל בשן ובמצב הקיים בדרכים לא כירורגיות, ניאלץ לגשת לביצוע העקירה, במסגרתה נוציא את השן הפגומה ונחליף אותה בשתל דנטלי ואסתטי.

מהו ההבדל בין עקירת שורש לעקירה רגילה?


בעוד כי עקירת שיניים ״רגילה״ אינה נוגעת באזור שורשי השן ומתבצעת במגוון רחב של מצבים (למשל שן סדוקה, שן בעלת מבנה לקוי, שן בעלת ציסטות בסביבתה וכדומה), העקירה הכירורגית תתבצע רק במצבים מורכבים. בנוסף, עקירה כירורגית דורשת שימוש במכשירים מיוחדים ורגישים, בעוד שאת העקירה הרגילה ניתן לבצע בעזרת מכשירים פשוטים יחסית ומשך ביצוע העקירה הוא קצר יותר.

האם מדובר בהליך מסוכן?


ממש לא. הטכנולוגיה של היום מאפשרת לנו לבצע את ההליך הזה בצורה מהירה ויעילה שאינה פוגעת בחלל הפה ואינה מהווה סכנה לבריאות המטופל העובר אותו. עם זאת, עדיין חשוב ולעבור את העקירה אצל רופא שיניים מומחה ובעל ניסיון שיבטיח לכם את הטיפול ואת התוצאות הטובות ביותר.

עקירת שורש

האם מדובר בהליך כואב?


עקירה היא אכן הליך שעלול להיות כואב, משום שהטיפול נוגע בשורשי השן, מקום בו יש לא מעט קולטי עצבים. עם זאת, חשוב לזכור כי הטיפול מתבצע רק לאחר החדרת משככי כאבים לחלל הפה, כך שלא אמורים לחוש כאבים במהלך העקירה עצמה אלא רק בהתאוששות שלאחריה. בנוסף, חשוב לזכור כי לכל אדם יש סף כאב אחר, כך שלא ניתן לומר בדיוק מהי עוצמת הכאב שנגרמת מהעקירה.

האם ניתן לבצע עקירת שורש אצלי בבית?


שירותי רופא שיניים עד הבית הם אחד השירותים המבוקשים ביותר בישראל של היום, בעיקר אצל בני הגיל השלישי, אך חשוב לדעת כי לא ניתן לבצע כל הליך כירורגי אצלכם בבית – ועקירה כירורגית הוא אחד מהם. משום שמדובר בהליך רגיש שזקוק למכשור מיוחד אותו לא ניתן להוציא את המרפאה, ניתן לעבור אותו אך ורק במרפאת השיניים של אותו רופא.

האם מדובר בהליך יקר?


בהשוואה להליכים דנטליים אחרים ניתן לומר כי כן, עקירת שורש היא טיפול יקר יחסית לעומת טיפולים אחרים. חשוב לזכור כי למבוטחי קופות החולים לרוב מוצעת השתתפות משמעותית בעלות הטיפול, כך שהמחיר הסופי שתצטרכו לשלם יהיה נמוך מזה שיוצג לכם בראשית הדרך. יתרה מזאת – אין מחיר לבריאות שלכם, וחשוב לטפל בבעיה לפני שהיא תתפשט לשאר חלקי הפה והשיניים.

אנחנו במרפאת ד״ר רון גולן מקווים שהצלחנו לענות לכם על כמה מהשאלות שהיו לכם בנוגע להליך עקירת שורש. במידה ואתם עדיין מחפשים רופא שיניים בפתח תקווה והסביבה שיבצע עבורכם את העקירה במהירות ובמקצועיות, אנו מזמינים אתכם לקבוע פגישה במרפאה בהקדם. לד״ר גולן קרוב ל-20 שנות ניסיון בטיפולי שיניים, אסתטיקה דנטלית ועקירות, כך שהוא הרופא הטוב ביותר

/ 5.

לקבלת ייעוץ ללא עלות וללא התחייבות השאירו פרטים:
דילוג לתוכן